Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

12.02.2019

Rozgrywki

Odsłon: 1502

Marcin Madanowski

Finały Juniorek Starszych U22K w Gdańsku

Już jutro zaczyna się Finał Juniorek Starszych, który potrwa do niedzieli 17 lutego. Turniej odbywa się na obiektach Politechniki Gdańskiej.

Wielkopolska ma dwóch przedstawicieli MUKS Poznań i ENEA AZS Poznań. W lidze AZS zwyciężył dwukrotnie 83:73 i 66:70. Obydwa nasze zespoły wygrały swoje turnieje półfinałowe. AZS pewnie wygrał grupę I w półfinałach pokonując w Jeleniej Górze Wisłę CanPack AZS Politechnika Krakowska 79:46, Widzew Łódź 93:62 oraz Wichoś Jelenia Góra 82:54. Dużo trudniejszą przeprawę miał MUKS, który w Gorzowie wygrał „grupę śmierci”. Uległ GTK Arka Gdynia 77:80, pokonał MMKS Katarzynki Toruń i wygrał w decydującym meczu z ENEA AZS AJP Gorzów 80:60.

W wyniku losowania obydwa nasze zespoły znalazły się w grupie A i spotkają się w środę o 11:30 w meczu inaugurującym mistrzostwa. Trzymamy kciuki, żeby obydwa zespoły spotkały się również w meczu kończącym turniej, a sprawa złota rozstrzygnęła się między poznańskimi ekipami. Jest na to duża szansa, gdyż zarówno AZS jak i MUKS zaliczane są do faworytów rozgrywek. Jednego z faworytów MUKS już wyeliminował – Arkę Gdynia w półfinałach. W grupie A poznańskie ekipy zmierzą się jeszcze z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i AZS Uniwersytet Warszawski. AZS i MUKS są faworytami tych potyczek z racji potencjału zawodniczek.

Skład AZSu to cztery zawodniczki z esktraklasy: Marta Nowicka, Julia Niemojewska, Aleksandra Parzeńska oraz Karolina Stefańczyk. Do tego dochodzi Liliana Banaszak z SMS Łomianki, Martyna Kotula z drugoligowego Lidera Swarzędz oraz zawodniczki z pierwszoligowego zespołu AZSu: Aleksandra Zięmborska, Sara i Kaja Wróblewskie, Aleksandra Piasecka, Wiktoria Kozłowska i dwie najzdolniejsze juniorki: Alicja Rogozińska i Weronika Piechowiak. Trener Marek Lebiedziński ma kompletny skład ograny na wielu poziomach.

MUKS trenera Macieja Brodzińskiego opiera się na zawodniczkach grających w pierwszej lidze: Natalii Błaszaczak, Magdalenie Kowalewskiej, Alicji Jóźwiak, Karolinie Masłowskiej, Weronice Papiernik, Paulinie Pilichowskiej, Marcie Wdowiuk i Weronice Woźniak. Uzupełniają je juniorki: Karolina Giżyńska, Paulina Hantys, Julia Michalik i Justyna Różańska. Siłą MUKSu będzie na pewno zgranie i obrona.

W grupie B zagrają gospodarze Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec oraz wspomniane Politechnika Kraków i AZS Gorzów Wlkp. Faworytem grupy B wydaje się być Gorzów, ale ta grupa jest bardziej wyrównana.

Plan meczów naszych zespołów:

  • środa 11:30 derby AZS – MUKS
  • czwartek 11:30 AZS – Aleksandrów, 13:45 MUKS – AZS UW
  • piątek 11:30 MUKS – Aleksandrów, 13:45 AZS – AZS UW.

    Półfinały w sobotę o 16:00 i 18:15. Mecz o 3 miejsce w niedzielę o 11:00, a o 13:15 Wielki Finał.

Trzymamy mocno kciuki za poznańskie ekipy.

 

Newsletter - zapisz się