Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

10.11.2017

Kadry

Odsłon: 285

Marcin Madanowski

Turnieje kadr

W dniach 10-12 listopada nasze kadry rocznika 2004 biorą udział w turniejach półfinałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Dziewczęta z trenerami: Anną Talarczyk i Tomaszem Główką udały się Człuchowa, a chłopcy z Jakubem Czwakielem i Katarzyną Tomczak do Szczyrku. 

Powołania wśród dziewcząt otrzymały:

  • Nicola Batura – UKS Dream Team Nowy Tomyśl
  • Nina Brzustowska – AZS Poznań
  • Oliwia Darmosz – UKS Lider Swarzędz
  • Natalia Juskowiak – MUKS Poznań
  • Aniela Kijanka – MUKS Poznań
  • Oliwia Malchrowicz – MUKS Poznań
  • Julia Mikołajczak – MKS Tęcza Leszno
  • Malina Piasecka – UKS Lider Swarzędz
  • Wiktoria Piotrowska – MUKS Poznań
  • Wiktoria Turek – UKS Lider Swarzędz
  • Michalina Walczak – MUKS Poznań
  • Maja Wołowicz - UKS Basket Ostrów Wlkp.

Do kadry chłopców wybrani zostali:

  • Adam Banach – BC Obra Kościan
  • Jakub Bereszyński – BC Obra Kościan
  • Łukasz Ciorga – BC Obra Kościan
  • Kajetan Frydrych – BC Obra Kościan
  • Jędrzej Janowicz – UKKS Iskra Osieczna
  • Mateusz Kaczmarek – MKK Pyra Poznań
  • Hubert Konowalski – MKK Gniezno
  • Piotr Kruszyński – Biofarm Basket Junior Poznań
  • Aleks Najder – Basketball Club Sieraków
  • Kamil Paluszak – Basketball Club Sieraków
  • Marcin Puchalski - Biofarm Basket Junior Poznań
  • Jan Śmiglak – Basketball Club Sieraków
  • Łukasz Waligórski – MKK Pyra Poznań

Wg nowych rozwiązań PZKosz, nasze kadry grają w turnieju o rozstawienie do Olimpiady Młodzieży. 6 najlepszych zespołów z poprzedniej olimpiady gra systemem każdy z każdym. Kadra dziewcząt w piątek o 13:00 zagra z Pomorskim, o 20:00 ze Śląskim, w sobotę o 13:00 z Łódzkim, o 20:00 z Mazowieckim i na koniec w niedzielę o 13:00 z Dolnośląskim. Kadra chłopców gra wg następującego harmonogramu: w piątek o 9:00 z Zachodniopomorskim, o 18:00 z Kujawsko-pomorskim, w sobotę o 11:00 z Dolnośląskim, o 20:00 ze Śląskim i w niedzielę o 11:00 z Mazowieckim.

Ze wszystkich meczów przeprowadzane są relacje statystyczne live na stronie rozgrywki.pzkosz.pl, natomiast dodatkowo z meczów dziewcząt są transmisje telewizyjne dostępne na stronie www.tvcom.pl

Newsletter - zapisz się