Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

27.06.2022

Rozgrywki

Odsłon: 1607

Marcin Madanowski

MKS Opalenica Mistrzem Polski 3x3 U15K, ENEA AZS Poznań trzecia

W dniach 17-19 czerwca w Warszawie na Torwarze odbyły sie Mistrzostwa Polski 3x3 w trzech kategoria wiekowych U23, U17 i U15.  

 W każdej kategorii mieliśmy swoich reprezentantów, którzy spisali się bardzo dobrze. 

Pierwszego dnia odbyły sie rozgrywki w kategoriach U17K.
W rozgrywkach dziewcząt reprezentował nas zespół MKS Opalenica, który w rozgrywkach grupowych zanotował bilans 1-2 i nie awansował do fazy finałowej. Mistrzem Polski został Widzew Łódź. 
W rozgrywkach męskich mieliśmy trzech przedstawicieli: MKS Gromy I Nowy Tomyśl, MKS Gromy II Nowy Tomyśli oraz Orlen Akademia Ostrów Wlkp. Gromy I zanowały bilans 1-2, a w ćwierćfinale ulegli 22:9 WKK Wrocław, który został Mistrzem Polski. Orlen Academia 1-2 i Gromy II 0-3 nie awansowały do fazy finałowej. 

Drugiego dnia rozgrywane był MP U23. 
W rozgrywkach kobiet mieliśmy aż 4 przedstawicieli, którzy w wyniku rozstawienia znaleźli się wszyscy w grupie C. Kolejnośc w grupie przedstawia się następująco: ENEA AZS I Poznań 3-0, MUKS Poznań 2-1, MKS Opalenica 1-2, ENEA AZS II Poznań 0-3. Do fazy finałowej awansowały AZS I i MUKS. MUKS w ćwierćfinale pokonał Bogdankę AZS UMCS Lublin 18:12, a AZS Szkołę Gortata Politechnikę Gdańska 22:19. Niestety w półfinałach poznańskie zespoły uległy rywalom: MUKS 14:20 GTK Gdynia, a AZS 12:15 ENEA AZS AJP Gorzów. Poznanianki spotkały się w meczu derbowym o trzecie miejsce. MUKS zrewanżował się AZSowi i wygrał 17:14. MUKS został trzecią drużyną w kraju, a AZS czwartą. MUKS grał w składzie: Eliza Łakoma, Nicola Batura, Oliwia Malchrowicz oraz Wiktoria Piotrowska, a AZS: Alicja Rogozińska, Malina Piasecka, Weronika Jarecka i Weronika Piechowiak. 
 W rozgrywkach męskich mieliśmy tylko jednego przedstawiciela MKK Pyra Poznań, która z bilansem 1-2 nie awansowała do fayz finałowej. 

Trzeciego dnia rozgegrana została ostatnia kategoria U15K. 
W rozgrywkach żeńskich tytułu broniła drużyna MKS Opalenica, która była głównym faworytem do zwycięstwa. W rozgrywakch mieliśmy dwóch przedstawicieli, oprócz klubu z Opalenicy grały również zawodniczki ENEA AZS Poznań. Obydwa nasze zespoły z bilanem 3-0 pewnie wygrały swoje grupy. W ćwierćfinałach Opalenica pokonała AZS UMCS Lublin 21:10, a AZS Szkołę Gortata II Politechnikę Gdańską 19:15. W półfinale AZS uległ MKS Grójec 15:21, ale w meczu o trzecie miejsce po dramatycznym meczu zakończonym dogrywką zwyciężył 16:15 MKS Truso Elbląg i to akademiczki mogły cieszyć się z brązwowych medali. MKS Opalenica pokazała swoją siłę w decydujących meczach. Dominatorki trenera Krzysztofa Mądrego pokonały w półfinale Elbląg 21:7, a w wielkim finale 21:4 MKS Grójec. MKS Opalenica grał w składzie: Zuzanna Bręk, Iga Woźna, Wiktoria Haegenbarth oraz Zuzanna Sobańska, a AZS: Julia Sierżant, Lena Brzustowska, Liliana Maciejwska oraz Zuzanna Nowak.
W rozgrywkach męskich mieliśmy dwa zespoły, które spotkały się w grupie B. UKS Piątka Ostrów Wlkp. z bilansem 2-1 wygrała grupę, a MKK Pyra Poznań 0-3 nie awansowała do fazy finałowej. W ćwierćfinale UKS Piątka pokonała Ósemkę Skierniewice 21:19. Niestety w półfinale uległa WKS Śląsk Wrocław 15:19, a w meczu o trzecie miejsce Czarnym Słupsk 18:21. UKS Piątka grała w składzie: Maksymilian Sikora, Michał Barański, Tymon Kołpak oraz Wiktor Gawarecki. 

Wielkie gratulacje dla naszych przedstawicieli!!!
 

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. WIELKOPOLSKA Poznań

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski