23.02.2022

Odsłon: 1687

Marcin Madanowski

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. zdobywcą Suzuki Pucharu Polski

W miniony weekend w Lublinie odbył się turniej Suzuki Puchar Polski. Zwycięzcą Piucharu został nasz wielkopolski przedstawiciel drużyna Arged BM Stal Ostrów Wlkp.

Osiem zespołów rywalizowało od czwartku w Lublinie. W pierwszym meczu turnieju Stal pokonała Tawrde Pierniki Toruń 84:78 - 18 punktów rzucił Kobi Jordan Simmons, a 16 dołożył Jakub Garbacz. W sobotę w półfinale ostrowianie spotkali się ze swoim odwiecznym rywalem WKS Śląsk Wrocław, który pokonał w ćwierćfinale drużynę Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 88:77. Po kolejnym emocjonującym meczu Stal zwyciężyła 94:87, a najwięcej 28 punktów rzucił James Florence, którego wspierał James Palmer Jr. 23 zdobywca 23 oczek. Double-double zanotował Damian Kulig, który rzucił 11 pkt i zebrał z tablic 10 piłek.

W wielkim finale Arged BM Stal spotkała się z rewelacją turnieju drużyną gospodarzy Polski Cukier Pszczółka Start Lublin, która pokonała kolejno ENEA Zastal BC Zielona Góra oraz Kinga Szczecin. Podopieczni trenera Igora Milicicia przegrywali nawet 16 punktów 12:28 i 34:41do przerwy. Na prowadzenie Stal wyszła w 29 minucie po celnej trójce Denzela Anderssona - 56:53 i nie oddała go do końca meczu. 20 punktów rzucił Jakub Garbacz, a 19 dołożył James Florence.