Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

18.03.2021

Odsłon: 935

Marcin Madanowski

Kadeci ENEA Basket Junior Poznań Mistrzami Wielkopolski

Zakończył się rozgryweki ligi Kadetów U15M. 8 zespołów rywalizowało o trzy miejsca premiowane awansem do rozgrywek strefowych. 

Mistrzami Ligi Kadetów U15K bezapelacyjnie został zespół ENEA Basket Junior Poznań prowadzony przez trenerów Cezarego Kurzawskiego i Mateusza Roja. Poznaniacy w lidze odnieśli komplet 14 zwycięstw - TABELA

Kiolejne dwa miejsca premiowane awansem do rozgrywek strefowych wywalczyły zespoły: UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 10 - 4 trener Andrzej Suski oraz Sklep Polski MKK Gniezno 9-5 trener Piotr Golasiński. Walka o miejsca premiowane była bardzo zacięta, niewiele zabrakło zespołom Pyry Poznań i Obry Kościan. 

Królem strzelców ligi został Kacper Pietrzak z Obry Kościan, który średnio rzucał 22,57 pkt na mecz. Tuż za nim uplasowali się Aleksander Smektała - UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. - 21,57 oraz Iwo Baganc - ENEA Basket Junior Poznań 20,89. 

Już od piątku rozpoczynąją sie rozgrywki strefowe Kadetów, w których nasi przedstawiciele zmierzą się z trzema najlepszym zespołami z woj. zachodniopomorskiego: PGE Spójnią Stargard, Żakiem Koszalin i Energa Kotwicą 50 Kołobrzeg. Pierwsza runda na wyjeździe tydzień później w Wielkopolsce - TERMINARZ - TABELA Startowa

Mistrz strefy awansuje do półfinału Mistrzostw Polski Kadetów U15M, a trzy kolejne zespoły do ćwierćfinałów MP U15M. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze zespoły.

Newsletter - zapisz się

Partnerzy

ENEA S.A. Wielkopolska Poznań Autostrada Eksploatacja DECATHLON POSNET

Partnerzy medialni

TVP3 Poznań Radio Poznań Głos Wielkopolski