Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

12.02.2021

Odsłon: 252

Marcin Madanowski

MPP i 1/4 MP U19M

Już dzisiaj startują ćwierćfinały Mistrzostw Polski oraz półfinały Młodzieżowego Pucharu Polski Juniorów Starszych U19M. 

Już drugi sezon rozgryweki centralne Juniorów Starszych odbywają się w zmienionej formule. 8 najlepszych zespołów wyłonionych z rankingu stref gra w dwóch półfinałach Młodzieżowego Pucharu Polski, pozostałe 12 zespołów rywalizuje w czterech turniejach ćwierćfinałowych po 3 zespoły. 

Po dwa zespoły z każdej grupy półfinałów MPP awansuje do ścisłego finału Młodzieżowego Puchru Polski, przegtrani zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski. Z każdego ćwierćfinału MP awansuje do półfinałów tylko jeden zespół. 

W tych rozgrywkach mamy jedengo naszego przedstawiciele, jest nim zespół ENEA Basket Junior Poznań prowadzony przez trenerea Bartosza Sikorskiego. Zespół z Poznania w większości stanową młodsi rocznikowo gracze - SKŁAD

Poznaniacy trafili o bardzo mocnej grupy, w której przede wszystkim zagrają dwaj najwięksi faworyci tych rozgrywek:  Asseco Arka U19 Gdynia oraz Exact Systems Śląsk Wrocław. Grupę uzupełnia zespół MKS Start Lublin. Basket Junior z bilansem 6-0 pewnie wygrał ligę w Wielkopolsce - TABELA - oraz również bez porażki rozgryweki strefowe - TABELA.  

Trener Sikorski zna siłę rywali, ale na pewno jego zawodnicy nie odpuszczą i będą chcieli wywalczyć awans do Finału MPP. Jego zespół bazować na pewno będzie na ograniu w 2 Lidze Mężczyzn. Liderami powinni być Szymon Sobiech, Wit Szymański i Adrian Szajek. 

BJP rozpocznie od meczu ze Śląskiem Wrocław, który odbędzie się w piątek o 18:30. W sobotę o 13:30 mecz z Lublinem, a w niedzielę o 12:30 pojedynek z gospodarzami z Gdyni. Mecze odbywają się na hali w Skraszewach i wszystkie będą transmitowane na YouTubie  

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Newsletter - zapisz się