Rozgrywki

Odsłon: 1578

Marcin Madanowski

Mistrzostwa Polski 3x3 U17 i U23

W miniony weekend w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 23 i do lat 17 3x3. To pierwsze historyczne mistrzostwa, w dyscyplinie która zadebiutuje na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.

16 zespołów żeńskich i 20 zespołów męskich w każdej kategorii stworzyło wielkie święto koszykówki 3x3. W sobotę plany organziatorom pokrzyżowała trochę pogoda, ale udało się rozegrać wszystkie kategorie.

W sobotę rywalizowały zespoły w kategorii U17 kobiet i mężczyzn. Wielkopolskę reprezentowały zespoły: MUKSu Poznań i Lidera Swarzędz w kategorii dziewcząt oraz Pyry Poznań i Sklepu Polskiego Gniezno w kategorii chłopców. Pyra niestety zajęła IV miejsce w grupie i zakończyła swój udział w rozgrywkach grupowych. Lepiej spisali się gnieźnianie, którzy z bilansem 2-2 awansowali do ćwierćfinału, w którym ulegli Wilkom Morskim Szczecin 8:12. Zwyciężyła Korona Kraków, przed Treflem Sopot i Wilkami Morskimi

W kategorii dziewcząt obydwa nasze zespoły awansowały do ćwierćfinałów. MUKS z bilansem 2-1 w grupie w ćwierćfinale uległ 6:16 późniejszym Mistrzyniom Polski AZS Gorzów 6:16 i zakończył turniej na miejscach 5-8. Lider Swarzędz pewnie wygrał swoją grupę, w ćwierćfinale pokonał MUKS Piaseczno 7:3, w półfinale uległ gorzowiankom 7:14, a w meczu o brązowe medale niestety uległ Szkole Gortata Politechnice Gdańsk 11:18.

W niedzielę rozgrywały swoje mecze starsze roczniki - U23. W kategorii mężczyzn Wielkopolskę reprezentowała Pyra Poznań, a wśród kobiet ENEA AZS Poznań oraz MUKS Poznań. Pyra z drugiego miejsca awansowała do ćwierćfinału, w którym uległa zespołowi 3x3 Gdańsk I 12:18.

Rewelacyjnie spisały się nasze żeńskie zespoły. MUKS Poznań pewnie wygrał swoją grupę, w ćwierćfinale pokonał CTL Zagłębie Sosnowiec 17:11. Niestety w półfinale uległ Widzewowi Łódź 9:11, a w meczu o brąz przegrał z VBW Arką Gdynia 9:14. ENEA AZS Poznań również pewnie wygrała swoją grupę, a potem przez rundę Play-Off przeszła jak burza. Akademiczki pokonały kolejno: AZS UW II Warszawa 16:5, VBW Arkę Gdynia 18:11, a w wielkim finale Widzew Łódź 16:14 po dogrywce. Poznanianki w składzie: Marta Nowicka, Karolina Stefańczyk, Liliana Banaszak i Aleksandra Parzeńska zostały Mistrzyniami Polski - Gratulujemy!!!