Rozgrywki

Odsłon: 1988

Marcin Madanowski

Mistrzostwa Wielkopolski 3x3

W sobotę 20 czerwca na hali Politechniki Poznańskiej odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Koszykówce 3x3 w kategoriach U23 i U17 dziewcząt i chłopców.

Turniej rozgrywany był na hali ze względu na kiepską pogodę. Był to pierwszy etap Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdyni w dniach 28-30 sierpnia.

Jako pierwszy rozstrzygnięty został turniej U23K, w którym tytuł Mistrza Wielkopolski wywalczył zespół ENEA AZS I Poznań w składzie: Marta Nowicka, Aleksandra Parzeńska, Liliana Banaszak i Karolina Stefańczyk. Drugie miejsce dla MUKSu Poznań: Weronika Papiernik, Aleksandra Zięmborska, Natalia Błaszczak i Paulina Pilichowska, a trzecie na ENEA AZS II Poznań: Natalia Kołodziejczak, Weronika Jarecka, Olga Jędrzejczak i Weronika Piechowiak. W meczu finałowym AZS zwyciężył 12:11, a w meczu o trzeciem miejsce AZS II pokonał UKS Lider Swarzędz 17:16.

Niestety w rozgrywkach U23M turniej nie odbył się ze względu na brak zgłoszeń.

W turnieju U17K zwyciężyły koszykarki UKS Lider Swarzędz, które w meczu finałowym pokonały MUKS Poznań 16:5. W meczu o miejsce trzecie Play Basket II Kraszewice pokonał ENEA AZS Poznań 18:9. Swarzędzanki grały w składzie: Wiktoria Plackowska, Aleksandra Żukowska, Dominika Rubach i Anna Majchrzak, MUKS: Aleksandra Szuba, Agata Tomczak, Maja Sitek i Kornelia Kasztelan, Kraszewice: Dominika, Szuleta, Natalia Kleinert, Marta Kobza, Weronika Cegiełka.

W rozgrywkach U17M triumfował zespół MKK Pyra Poznań, który w finale pokonał MKK Gniezno 18:8. W meczu o trzecie miejsce MKKPyra II Poznań pokonała Tanovię Tarnowo Podgórne 18:6. Pyra I: Wiktor Kozal, Mateusz Kaczmarek, Dominik Cięgotura i Jędrzej Błaszak; Gniezno: Hubert Konowalski, Kacper Rakowski, Jakub Szkudlarek i Eryk Błachowiak; Pyra II: Maciej Włodarczyk, Mikołaj Stefaniak, Michał Smolich i Sebastian Marchlewski.

Pierwsze trzy drużyny we wszystkich kategoriach uzyskały awans do rozgrywek strefowych, które zostaną rozegrane z woj. zachodniopomorskim.