Rozgrywki

Odsłon: 1278

Marcin Madanowski

Młodzieżowy Puchar Polski i ćwierćfinały MP U20M

W miniony weekend odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych oraz półfinały Młodzieżowego Pucharu Polski.

Wielkopolskę reprezentował niestety tylko jeden zespół UKS Kaspro Ostrów Wlkp. Ostrowianie byli gospodarzami turnieju ćwierćfinałowego grupy IV. W piątek zmierzyli się z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa i niestety przegrali 59:82. W niedzielę w meczu pocieszenia podopieczni trenera Andrzeja Suskiego pokonali UKS Regis Wieliczka 93:72 i dało im to drugie miejsce. Do dalszej fazy rozgrywek awansował niestety tylko zwycięzca tego turnieju, a zostali nimi warszawiacy. Z innych ćwierćfinałów awans wywalczyły zespoły: AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice, RTK Basket Radom oraz ENEA UTP Novum/Astoria Bydgoszcz. Równolegle toczyły się dwa półfinały Młodzieżowego Pucharu Polski. Awans do turnieju finałowego wywalczyli: Trefl Sopot, Legia Warszawa, Asseco Arka U20 Gdynia oraz Exact Systems Śląsk Wrocław.