Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

04.01.2020

Rozgrywki

Odsłon: 853

Marcin Madanowski

II Etap U14K

Od stycznia rozpocznie się drugi etap rozgrywek Młodziczek Starszych U14K 

W pierwszym etapie 11 zespołów grało w dwóch grupach. Po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do grupy mistrzowskiej walczącej o miejsca 1-6. Są to z grupy A: AZS Poznań, Basket Gniezno i Tęcza Leszno, a z grupy B: MUKS Poznań, Lider Swarzędz oraz Olimpijczyk Ostrów. Do drugiego etapu zaliczone zostały mecze rozegrane w etapu pierwszym. 

Cztery najlepsze zespoły z grupy mistrzowskiej wywalczą awans do rozgrywek strefowych. To nowość, gdyż do tej pory awans zapewnione miały tylko 3 zespoły. Zarząd WZKosz mając na uwadze to, że 4 zespoły ze strefy grają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, dążył do tej zmiany regulaminu strefy. 

Zasady:

Po zakończeniu naszej ligi U14K oraz ligi w woj. zachodniopomorskiego po 4 najlepsze zespoły z obydwu województw awansują do rozgrywek strefowych. System ten daje możliwość nie tylko zgłoszenia 4 zespołów przez nasze województwo, ale obniża koszty rozegrania strefy.
Rozgrywki te odbędą się w dniach 21-22 marca wg następującego klucza.
4 zespoły z Wielkopolski awansują do strefy: W1 - mistrz ligi U14 w Wlkp., W2 - druga drużyna, W3 - trzecia i W4 - czwarta.
Analogicznie mamy w woj. zachodniopomorskim - Z1 - mistrz U14, Z2 - druga drużyna, Z3 - trzecia i Z4 czwarta.
W przypadku braku zgłoszenia, któregoś z zespołów z jednej strefy - rywal od razu awansuje do ćwierćfinałów MP.

Zespoły grają dwumecz między województwami wg następującego klucza:
Mecz nr 1: W1 - Z4
Mecz nr 2: W2 - Z3
Mecz nr 3: W3 - Z2
Mecz nr 4: W4 - Z1
Pierwsze mecze odbywają się u drużyn z woj. zachodniopomorskiego 21 marca, rewanże u zespołów z Wielkopolski 22 marca. Zwycięzcy dwumeczów awansują do rozgrywek centralnych - ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek Starszych U14K. Każdy mecz sędziuje jeden sędzia z woj. zachodniopomorskiego i jeden z woj. wielkopolskiego.
Po fazie play-off musimy ustalić kolejność w strefie. Odbędzie się to na dwa sposoby:
1. Jeżeli do ćwierćfinałów awansowały zespoły tylko z jednego województwa o kolejności drużyn decyduje wynik z rozgrywek ligowych tego województwa - zachowujemy więc kolejność W1, W2, W3 i W4 lub Z1, Z2, Z3 i Z4.
2. Jeżeli awans uzyskały zespoły z dwóch województw to o rozstawieniu zadecyduje jednodniowy turniej o rozstawienie, który odbędzie się w dniach 28 lub 29 marca. Gospodarza turnieju wyłoni Wydział Gier i Dyscypliny WZKosz. Mecze na turnieju odbędą się wg następującego klucza:
Półfinały:
1. Zwycięzca meczu nr 1 - Zwycięzca meczu nr 3
2. Zwycięzca meczu nr 2 - Zwycięzca meczu nr 4
O kolejności rozegrania tych meczów zadecyduje losowanie.
Potem odbędą się mecze o miejsca:
Mecz o 3 miejsce - przegrani z półfinałów
Mecz o 1 miejsce - zwycięzcy półfinałów.
Wszystkie 4 zespoły uzyskają awans - zwycięzca (obojętnie czy z wariantu 1 czy 2) będzie miał możliwość zorganizowania turnieju ćwierćfinałowego MP U14K.

W drugim etapie rozegrane zostaną również mecze o miejsca 6-11. Niestety z rozgrywek 2 etapu wycofał się zespół MKS MOS Konin. 

Newsletter - zapisz się