Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

07.02.2017

Odsłon: 1408

Marcin Madanowski

Rozgrywki młodzieżowe

 W związku z feriami rozgrywki młodzieżowe mocno wyhamowały i mamy przerwę, ale tempa nabierają rozgrywki centralne. Juniorki starsze U22K są już po półfinałach.

 W turniejach mieliśmy dwóch przedstawicieli. ENEA AZS Poznań była gospodarzem turnieju, w którym po dwóch zwycięstwach z Wisłą Kraków 63:52 oraz Basketem Zgorzelec 102:47 i porażce z Widzem Łódź awansowały do finałów – GRATULUJEMY! MUKS Poznań rozgrywał swój turniej w Wołominie i niestety po 3 porażkach 61:77 z Basketem 25 Bydgoszcz, 51:60 z Huraganem Wołomin i 45:56 z Wichosiem Jelenia Góra zakończył swój udział w rozgrywkach na półfinałach. ENEA AZS turniej finałowy rozegra w terminie 15-19 luty w Gdyni.

W nadchodzący weekend odbędą się półfinały juniorów starszych U20M. Wielkopolskę reprezentuje Biofarm Basket Poznań, który udaje się do Warszawy gdzie spotka się w piątek o 17:30 z Czarnymi Słupsk, w sobotę o 11:30 z Dąbrową Górniczą oraz w niedzielę o 14:00 z gospodarzami Gim92 Ursynów. Trzymamy kciuki!

Krótkie podsumowanie wielkopolskich lig młodzieżowych zaczynamy od rozgrywek żeńskich. W juniorkach komplet zwycięstw ma ENEA AZS Poznań bilans 7-0, za nimi One Team Ostrów Wlkp. i MUKS Poznań i raczej te trzy zespoły awansują do ćwierćfinałów. Teoretycznie szansę jeszcze ma Tęcza Leszno, która rozegrała do tej pory tylko 6 meczów. W kadetkach A niepokonana jest Tęcza, jedną porażkę ma MUKS, a po dwie Kormoran Sieraków i AZS Poznań i to te 4 zespoły walczą o 3 premiowane awansem do strefy miejsca. W kadetkach B nie ma już niepokonanego teamu. Po jednej porażce mają Tęcza i MUKS a po dwie Lider Swarzędz i AZS Poznań. W tych rozgrywkach jeszcze sporo spotkań do rozegrania i sytuacja jest bardzo ciekawa. W młodziczkach starszych bez porażki z bilansem 9-0 prowadzi Tęcza, a za nią MUKS 7-2, AZS 6-3 oraz SZOK Bojanowo również 6-3. W lidze młodziczek młodszych czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia, które ustalą nowe grupy grające o miejsca 1-6, 7-12 i 13-18. Z grupy A pewny awans Olimpijczyk Ostrów Wlkp. z bilansem 8-0 oraz prawie pewny Olimp Rawicz. Z grupy B na pewno awansował MUKS Poznań, który również notuje bilans 8:0, a o drugie miejsce walczą jeszcze OKSiR Witkowo, Delfin Kłecko i Lider Swarzędz i tutaj losy toczyć będą się do ostatniego meczu. W grupie C najbliżej awansu jest MUKS II Poznań i ktoś z pary MUKS Kórnik i Dream Team Nowy Tomyśl.

W rozgrywkach męskich sytuacja przedstawia się następująco. W lidze juniorów bezsprzecznym liderem jest Biofarm Basket Junior Poznań z kompletem 12 zwycięstw. Za nimi MKK Sklep Polski Gniezno z bilansem 9-1 oraz Stal Ostrów 8-3 i te trzy zespoły awansują do rozgrywek strefowych. W kadetach A sytuacja jest najciekawsza, 5 zespołów walczy o 3 miejsca a każdy może wygrać z każdym. Prowadzi na chwilę obecną Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. z bilansem 4-2, Pyra Poznań ma bilans 3-2, a ENEA Basket Piła i Biofarm Basket Junior Poznań 2-3. W kadetach B prowadzi MIKST Międychód z bilansem 7-1, ale to Pyra Poznań jest bez porażki w 6 meczach. W młodzikach starszych Kasprowiczanka 8-1 prowadzi przed Basket Team Opalenica 7-2 i Biofarmem Basket Junior 6-3. W młodziku młodszym w grupie A Basketball Club Sieraków wygrał rewanż z ZS Wielichowo i prowadzi w lidze z bilansem 9-1. Wielichowo jest drugie z 7 zwycięstwami i jedną porażką, na trzecim miejscu Iskra Osieczna 4-3. W grupie B Obra Kościan 7-0 nie zaznała porażki, ale Pyra prowadzi bo rozegrała mecz więcej 7-1.

 

Newsletter - zapisz się