Rozgrywki

Odsłon: 3959

Marcin Madanowski

XXI Mistrzostwa Polski Oldboy’ów w koszykówce mężczyzn

W dniach 5-7 września 2019 roku w Polanicy Zdroju odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Oldboy’ów w koszykówce mężczyzn. W tych największych i najważniejszych z odbywających się w naszym kraju zawodach przeznaczonych dla koszykarskich weteranów udział wzięło 15 męskich reprezentacji.

Warunkiem uczestnictwa w sportowej rywalizacji było ukończenie 35 roku życia oraz minimum 2-letnia przerwa od koszykówki ligowej i reprezentacyjnej. Mistrzami Polski Oldboy’ów w koszykówce mężczyzn na rok 2019 zostali koszykarze ekipy Poznań 1, którzy w finale imprezy pokonali pewnie zawodników z Wrocławia 59-33, a brązowe medale wywalczyli zawodnicy drużyny Poznań 2, którzy w finale pocieszenia pokonali reprezentantów Lubska 25-14.
Najlepszym zawodnikiem imprezy (MVP) wybrany został gracz zwycięskiej drużyny – Michał Kaczmarek.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XXI MISTRZOSTW POLSKI OLDBOY’ÓW W KOSZYKÓWCE MĘŻCZYZN – m-ca I-VIII

8. ŁÓDŹ
9. BOLESŁAWIEC, DREAM TEAM GDAŃSK, TORUŃ, ZIELONA GÓRA, RYBNIK, KOSZALIN, WŁOCŁAWEK

W trakcie trwania XXI Mistrzostw Polski Oldboy”ów rozegrano również dodatkowo dwie imprezy towarzyszące – II Mistrzostwa Polski w kategorii 50+ mężczyzn oraz XVI Mistrzostwa Polski „juniorek najstarszych”.

W rywalizacji Panów udział wzięło 7 męskich reprezentacji. Mistrzami Polski w kategorii +50 zostali również reprezentanci Poznania, którzy w finale imprezy pokonali pewnie zawodników z Łodzi 43-22. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw (MVP) wybrano reprezentującego Poznań Dariusza Parzeńskiego. Najstarszym zawodnikiem Mistrzostw był Jerzy Dysma z Poznania.

7. MZK POLANICA ZDRÓJ

W rywalizacji pań na najwyższym stopniu podium stanęły reprezentantki Łodzi, które w pojedynku finałowym pokonały zawodniczki z Wrocławia. Najlepszą zawodniczką (MVP) została Izabela Maj z Łodzi.