Kadry

Odsłon: 2875

Marcin Madanowski

Czwarte miejsce kadry dziewcząt na OOM Małopolska 2019

Czwarte najgorsze dla sportowca miejsce zajęły reprezentantki Wielkopolski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2019, która odbywała się w dniach 27 luty - 3 marca w Bochni.

Początek turnieju zwiastował ciężkie boje dla kadry prowadzone przez trenerów Annę Talarczyk i Mateusza Dwornika.

W pierwszym meczu Wielkopolska pokonała woj. łódzkie 76:67, ale po wielkich nerwach i dogrywce. 16 punktów w tym meczu rzuciła Aleksandra Burzyńska, po 10 Michelle Chura Quispe oraz Kornelia Ignerska.

W drugim meczu wielkopolanki rywalizowały z Dolnym Śląskiem i również po zaciętym boju zwyciężyły w samej końcówce 72:66. Zwycięstwo to zapewniło Wielkopolsce pierwsze miejsce w grupie bez względu na wyniki trzeciego dnia. 21 punktów rzuciła Ola Burzyńska, 15 Anastazja Owczarzak i 14 Aleksandra Szuba. W meczu tym nasze dziewczęta rzucała aż 55 osobistych!

W ostatnim mecze kadra pewnie pokonała woj. zachodniopomorskie 63:28. 21 punktów rzuciła Zofia Przybylska, która trafiła 3 razy za 3 punkty. 10 punktów dołożyła Maja Sitek. Kornelia Sobańska zebrała w tym meczu 10 piłek i dorzuciła 8 punktów, a Ola Szuba miała aż 8 przechwytów.

W półfinale kadra rywalizowała z Mazowszem. Do przerwy toczył się wyrównany mecz, rywalki prowadziły 34:28, a my nie trafiliśmy aż 14 osobistych. Niestety 3 kwarta to zapaść w wykonaniu naszych reprezentantek, które pogubionie przegrały ten fragment 3:16. Szaleńcza pogoń w czwartek kwarcie zniwelować część strat, ale niestety to Mazowsze cieszyło się z wygranej 62:49. Po meczu Wielkopolanki długo rozpaczały, gdyż przyjechały tutaj walczyć w finale, ale jedna kwarta przekreśliła ich marzenia. Najwięcej 9 punktów rzuciła Ola Szuba.

W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się z drugim wielkim przegranym olimpiady, faworytem z Pomorza. Trenerom nie udało się niestety odbudować morale naszych zawodniczek i ulegliśmy 46:80. 15 punktów w tym meczu rzuciła Anastazja Owczarzak.

Czwarte miejsce na pewno pozostawia duży niedosyt, szczególnie po zwycięstwie w grupie, ale niestety taki jest sport. Z drugiej strony czwarte miejsce można również odebrać w kategoriach sukcesu. Jako jedyni pokonaliśmy Mistrza Olimpiady, którym niespodziewanie została Łódź. Łódzki w dramatycznych okolicznościach pokonało w finale Mazowsze 55:54 po zwycięskim rzucie na sekundę do końca. Kadra pewnie utrzymała się w Dywizji A na przyszły sezon.