Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

25.02.2019

Rozgrywki

Odsłon: 893

Marcin Madanowski

AZS Politechnika Poznań Mistrzem 3LM

Zakończyły się rozgrywki wielkopolskiej trzeciej ligi mężczyzn. W stawce ośmiu zespołów najlepsza okazała się Politechnika Poznańska z bilansem 13-1 przed KS Basket Piła 12-2 i MKK Sklep Polski Gniezno 10-4. 

Jedynej porażki w lidze akademicy doznali w Pile. Poza tym podopieczni trenera Waldemara Mendla 13 razy pokonywali rywali. Basket Piła prowadzony przez grającego trenera Tomasza Pochylskiego grał najbardziej widowiskowo i rzucił aż 1342 punkty. Tabela przedstawia się następująco – ZOBACZ 

Najwięcej punktów rzucił Ernest Wacyra z RKKS Rawia Rawicz 283, co dało mu średnią 21,8 pkt na mecz i tytuł Króla Strzelców 3 Ligi. Drugi był Michał Główka UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 271 – 19,4, a trzeci Dariusz Wietrzyński MKK Gniezno 258 – 19,85.

Zespół z Gniezna nie mógł awansować do kolejnej fazy rozgrywek, gdyż ma już zespół na poziomie 2 ligi. Awans uzyskała więc drużyna MKK Pyra Poznań. Z województwa zachodniopomorskiego do rozgrywek strefowych zgłosiły się zespoły: MKKS Żak Koszalin oraz King BC Szczecin. 

Newsletter - zapisz się