Wielkopolski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

14.02.2019

Rozgrywki

Odsłon: 786

Marcin Madanowski

Wielkopolskie podsumowanie drugiego dnia U22K

Po dwa mecze rozegrały nasze wielkopolskie drużyny na Finale Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U22K. ENEA AZS Poznań już zapewniła sobie awans do półfinału tego turnieju i to z pierwszego miejsca. MUKS Poznań jutro w decydującym meczu zmierzy się z Aleksandrowem Łódzkim.  

W środę pierwszy mecz turnieju był meczem derbowym między poznańskimi zespołami. AZS pokonał zespół MUKSu 74:55. MVP meczu została wybrana Aleksandra Parzeńska, która zanotowała double-double - 17 punktów i 11 zbiórek. 13 punktów rzuciła Marta Nowicka, 12 Aleksandra Zięmborska. W zespole MUKSu po 13 punktów zdobyły Weronika Woźniak i Marta Wdowiuk. Weronika Papiernik również zanotowała double-double - 12 pkt i 11 zb. 

W czwartek w pierwszym meczu ENEA AZS Poznań pokonała po zaciętym spotkaniu UKS Basekt SMS Aleksandrów Łódzki 75:70. Akademiczki musiały się mocno namęczyć, żeby pokonać rywalki. Wyglądały jakby przystąpiły do meczu uśpione wygraną w derbach, gdyż do przzerwy przegrywały 34:38. 11 punktów rzuciła Marta Nowicka, a po 10 zanotowały Karolina Stefańczy i Aleksandra Parzeńska. MVP meczu wybrana została Liliana Banaszak. MUKS wysoko pokonał AZS Uniwersytet Warszawsk 85:64 i a jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej. Trener Maciej Brodziński mógł dać pograć wszystkim zawodniczkom. MVP została Weronika Woźniak, która zdobyła 22 punkty i zebrała 8 piłek. 19 punktów rzuciła Marta Wdowiuk, a Paulina Pilichowska zanotowała double-double 14 punktów i 12 zbiórek.

Po dwóch dniach AZS zajął pierwsze miejsce w grupie i jutrzejszy mecz z AZSem Uniwersytet Warszawski jest meczem o pietruszkę. Podopieczne trenera Marka Lebiedzińskiego muszą wypatrywać z kim zagrają w półfinale. MUKS o 11:30 zmierzy się z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i stawką tego meczu jest awans do półfinału. Zwycięzca tego meczu zajmie drugie miejsce w grupie A i zmierzy się ze zwycięzcą grupy B. 

Półfinały odbędą się w sobotę, a finały w niedzielę. 

Newsletter - zapisz się